Z kraju i ze świata #2 – raport czerwcowy

Dzisiaj będzie krótko. Czerwiec minął nie wiadomo kiedy, a jeżeli o Earthdawna chodzi – czy to w Polsce, czy na świecie, czy w moim serwisie – nie wydarzyło się zbyt wiele. Więcej więc do powiedzenia mam w temacie planów i postępów nad rzeczami nie opublikowanymi jeszcze, niż nad zestawieniem jakich nie bądź aktualizacji. Czemu tak kiepsko? Prosta sprawa – był mundial:), nie wiem jak Wy, ja oglądałem większość meczy i w znacznej mierze zajęło to moje popołudnia. Wczoraj mundial się skończył, jest więc szansa że będzie lepiej (aczkolwiek upalny lipiec średnio mobilizuje).

W minionym miesiącu była w zasadzie tylko jedna aktualizacja, mianowicie kolejna recenzja mojego autorstwa (tym razem Gamemaster’s Companion). W lipcowym numerze miesięcznika Rebel Times znajdzie się publikowana w tym serwisie recenzja Player’s Companion. Gamemaster’s Companion miesiąc później. Oczywiście szykuję kolejne recenzje (nie potrafię w tym momencie stuprocentowo zapewnić, czy wcześniej opublikuję reckę „Shards Collection vol.1″ czy „Kratas: City of Thieves”).  Było kilka kosmetycznych poprawek w serwisie w ciągu ostatnich dni, dotyczyły głównie opisu najnowszych podręczników 3 edycji. Co dalej? Obiecywałem kolejny rozdział dziennika I kampanii, miał być w pierwszych dniach lipca, ale jak widać nie udało się. Sprawa wymaga wertowania bardzo starych materiałów, stąd pewne problemy na temat których nie zamierzam się szerzej rozwodzić. Jakby nie patrzeć dużo roboty już nie zostało, myślę że 2, maksymalnie 3 rozdziały.

Wtedy będzie okazja zająć się materiałami II kampanii, którą prowadzę aktualnie. Wakacje trochę rozsypują nam grafik, ale może w lipcu jeszcze uda się zagrać. Zobaczymy. Sierpień też będzie trudny, bo ja mam urlop w II połowie, no ale nie wykluczone że jakieś sesje zmontuję.

Najnowsza, dwunasta edycja Karnawału Blogowego być może też mnie zmobilizuje do jeszcze jednego tekstu?  Zobaczymy. Co jeszcze w kraju? Earthdawn.pl uzupełnia przedruki, a Sethariel na swoim blogu zaprezentował jedną earthdawnową notkę.

Wspomniałem o podręcznikach 3 edycji i nowych doniesieniach od RedBricka. Od poprzedniego raportu wydarzyło się niewiele: do sprzedaży trafiły Serpent River i Shards Collection vol. 2, zaś następnym podręcznikiem będzie Kratas Adventures (zaprezentowano już okładkę).

Tyle na dzisiaj. Synoptycy zapowiadają deszcze w ciągu najbliższych dni – w takich warunkach łatwiej popełnić bardziej treściwy wpis (przynajmniej mi). Trzymajcie więc kciuki! ;)

Ilustracja pochodzi z okładki podręcznika Namegivers of Barsaive wydanego przez Red Brick Limited w ramach trzeciej edycji Earthdawna.

Autorem ilustracji jest Paul Tobin.