Karty postaci w formie PDF z możliwością edycji

Na początku ubiegłego roku opublikowałem swoją wersję karty postaci dostosowaną do 3 edycji Earthdawna. Powstała ona w oparciu o kartę, którą stworzyłem wiele lat wcześniej, w czasach gdy prowadziłem swoją pierwszą kampanię ED (na zasadach 1 edycji rzecz jasna). Karta ta była wielokrotnie modyfikowana, by z czasem stać się projektem maksymalnie dostosowanym do potrzeb i gustów mojej ekipy. Bez przesadnych ozdobników, za to wygodna i zawierająca rubryki na wszystkie potrzebne informacje. Podstawowym założeniem projektu było to, by wszystkie informacje na temat bohatera zmieścić na dwóch stronach jednej kartki A4 (wyjątek dla magów: ich księga zaklęć lądowała na drugiej kartce). Rozmaite karty postaci, liczące więcej stron kompletnie się u nas nie sprawdziły, stąd takie a nie inne założenia. Karta z podręcznika podstawowego jak powszechnie wiadomo, na dłuższą metę nie za bardzo nadaje się do grania.

Dostosowaną do 3 edycji kartę opublikowałem w sekcji do pobrania w dwóch wersjach językowych: po polsku i angielsku. Z przyjemnością muszę stwierdzić, że projekt ten został ciepło przyjęty przez earthdawnowców w naszym kraju i poza nim. Niejednej grupie karta spodobała się i znalazła zastosowanie na sesjach, co oczywiście bardzo mnie cieszy. Kilka razy dotarły do mnie sygnały, że przydałaby się ta karta w formie edytowalnego pliku pdf – takiej jak karty publikowane przez RedBricka. Przyznaję, mi również taka karta by się przydała. Obiecałem tu i ówdzie, że postaram się w bliżej nieokreślonym czasie coś w tym temacie zrobić. No i zabierałem się do tego jak pies do jeża, mijały kolejne miesiące i sprawa pozostała w gronie bezterminowo odroczonych pomysłów.

Tymczasem, w ubiegłym tygodniu odezwał się do mnie Mordom, sympatyczny człowiek prowadzący popularnego Earthdawn Bloga. Zaproponował on pomoc, a mówiąc konkretnie: wziął na siebie trud naniesienia na wszystkie tabele karty edytowalnych pól. Oczywiście natychmiast uzyskał moją zgodę i wsparcie. Mordom wywiązał się z zadania bardzo szybko, a z efektów Jego pracy możemy wszyscy korzystać już teraz. Przy okazji wykonał dodatkowo alternatywną wersję karty z klasycznymi stopniami/kostkami akcji. Mi to do niczego potrzebne nie jest (gram „po nowemu”), ale być może komuś się przyda.

Tak więc od dzisiaj moje karty postaci dostępne są także w formie edytowalnych pdfów (tylko wersja angielska). Można je pobrać na blogu Mordoma, dostępne są także u mnie, jak zwykle w sekcji Do pobrania.

Pobierajcie i korzystajcie do woli;-)

Ze swojej strony mam nadzieję, że dzięki tym kartom zrealizuję niebawem długo planowaną publikację postaci, które biorą udział w bieżącej kampanii. Rzecz byłaby mocno przydatna moim graczom, którzy pomiędzy sesjami nie mają dostępu do swoich kart postaci (wszystkie razem trzymam u siebie). Tak, w każdej chwili będą mogli zerknąć na swojego pupila, pomyśleć o tym, jakie rozwinięcia chcieliby poznać w najbliższym czasie, jakie atrybuty poprawić i tak dalej. To już niebawem.

Po ostatniej publikacji sprzed kilku dni, został już do napisania tylko jeden rozdział dziennika pierwszej kampanii, będzie więc teraz więcej czasu na inne projekty;) Taką mam przynajmniej nadzieję.