Do pobrania

Karta postaci ajflowej produkcji

Karta postaci mojej produkcji, oparta na powszechnie znanym układzie, krążącym po necie w wielu wersjach. Takiej karty (która przez lata przechodziła rozmaite modyfikacje) używamy na sesjach obecnie. Maksymalnie nastawiona na walory praktyczne – mało ozdób, dużo miejsca na wspisanie rozmaitych informacji, zajmuje tylko dwie strony (plus trzecia na zaklęcia dla magów). Na naszych sesjach karta w takiej formie sprawdziła się najbardziej.

Najnowsza wersja zbudowana została pod kątem 3 edycji Earthdawna.

Powyższe karty dostępne są także w formie edytowalnych pdf – ociągałem się ze zrobieniem ich na tyle długo, że inni fani Earthdawna zrobili to wcześniej.
Podziękowania dla Mordoma (twórcy popularnego Earthdawn Blog) – to On zadał sobie trud modyfikacji karty w wersji angielskiej, zaproponował także wersję z alternatywną tabelą stopni/kostek akcji, czyli zgodną z 1 edycją systemu), później zaś opublikował także wersję tej karty dostosowaną do 4. edycji Earthdawna. Niedługo później, na polską wersję karty naniósł formularze Michał ‘Kosmit’ Kosmala – te pliki również jest do pobrania poniżej. Ostatnią, w mojej ocenie najlepszą wersję edytowalnej karty (polską) zaproponował Marcin ‘sirserafin’ Pindych.
Dzięki serdeczne dla całej trójki za odezwanie się i za dobrą robotę!;) :

Chronologia dziejów Barsawii i innych prowincji Thery

Najnowsza wersja dokumentu, zawierającego chronologiczne zestawienie wydarzeń w świecie Earthdawna z odsyłaczami do odpowiednich miejsc w oficjalnych podręcznikach. Stworzenie tej pracy wynikło z faktu, że osobiście odczuwałem brak takiej publikacji (są w necie wprawdzie podobne prace, nie trafiłem jednak na zadowalająco dokładne).

Obecna wersja, ma naniesionych wiele poprawek, ale pochodzi sprzed kilku lat. Obecnie szykuję aktualizację tego dokumentu pod kątem podręczników 3 edycji.

Chronologia powstała na bazie informacji z podręczników 1 edycji: podręcznika podstawowego, dodatku ‘Therańskie Imperium’, zestawu podręczników ‘Powietrzna Przystań i Vivane’, dodatku ‘Wężowa Rzeka’ oraz ‘Throal: the Dwarf Kingdom’.  Mam nadzieję, że dokument ułatwi wielu fanom EDka odnalezienie interesujących Ich informacji we wspomnianych źródłach.
Jeżeli dostrzeżesz błędy, koniecznie daj znać.