O mnie

Dane osobowe i kilka dat z życia

Nazywam się Marcin Zawiślak, przyszedłem na świat w 1979 roku w Lublinie, gdzie nieprzerwanie żyję sobie do dzisiaj. Ksywkę ‘ajfel’ dostałem jeszcze w czasach podstawówki. Właśnie lata szkoły podstawowej stanowią okres, w którym odkryłem swoje największe pasje, które towarzyszą mi do dzisiejszego dnia, a o których napiszę za chwilę.

W 2005 roku ukończyłem studia magisterskie na kierunku Informatyka, wydziału Mat-Fiz-Inf Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Chwilę wcześniej zacząłem pracować w swoim zawodzie, co nieprzerwanie czynię do tej pory. Od sierpnia 2008 roku jestem mężem Kasi, od czerwca 2009 roku ojcem Patryka, zaś od kwietnia 2012 roku także ojcem Michała.

Muzyka

Muzyka jest dla mnie ważna. Najwięcej słucham jej w domu wieczorami i w samochodzie w drodze do/z pracy. Lubię rozmaite rockowe brzmienia: cięższe i lżejsze, starsze i nowsze.
Najczęściej zdarza mi się sięgać po skandynawski death/black metal, ale w sumie to różnie bywa. W podstawówce uczyłem się trochę gry na fortepianie, szybko jednak doszedłem do wniosku, że gra na gitarze bardziej mi odpowiada. W czasach liceum grałem w rockowej kapeli, nawet z jakimiś małymi sukcesikami (jakieś tam nagrody i wyróżnienia w przeglądach młodych kapel).

Sport

Nie uprawiam żadnego. Ale chętnie oglądam w telewizji, jak mam przed sobą kufelek zimnego piwa i jakieś orzeszki na zagryzkę. Z piłki nożnej oglądam tylko mecze reprezentacji, Ligę Mistrzów, Mundiale i Euro. Jaka nie bądź liga mnie nie interesuje. Od dziecka lubię też oglądać speedway i walki bokserskie w wadze ciężkiej. Co do żużla, kiedyś biegałem na mecze, ale od lat tego nie robię. Pewnie jak synowie trochę podrosną…

Zainteresowania – informatyka

Mam ten komfort, że mój zawód to także moja pasja. Komputery interesują mnie od wczesnych lat podstawówki, gdy pierwszy raz zetknąłem się z 8 bitowymi maszynkami wyposażonymi w interpreter Basica. Potem było liceum – obowiązkowo klasa o profilu informatycznym, a na koniec studia, o których już wspominałem. Życie sprawiło, że najczęściej przyszło mi programować aplikacje webowe, w konsekwencji najważniejszym, używanym na co dzień językiem programowania stał się PHP. Tyle w tym temacie, żebym się nie rozpisał za bardzo…

Zainteresowania – fantastyka i gry

Zaczęło się od filmów w dzieciństwie, potem komiksy, gry i książki. Tak w moim życiu zagościła na dobre fantastyka. Obok fascynacji książkami, pojawiło się zainteresowanie grami planszowymi, karcianymi, bitewnymi i fabularnymi. Za sprawą tych ostatnich, powstała strona którą teraz czytasz. Potem gry towarzyskie rozmaitego typu (także te z fantastyką nie mające związku: wojenne, historyczne, ekonomiczne, logiczne) stały się pasją, której poświęcam sporo czasu jako redaktor prezentujący aktualności i recenzent.

Moje pisanie

Pierwszy mój tekst znalazł się w czasopiśmie Secret Service (magazyn o grach komputerowych, wydawany w latach 1993-2001). Grami komputerowymi przestałem się zupełnie interesować dość szybko, bo w połowie lat dziewięćdziesiątych, gdy poznałem prawdziwe erpegi. I o erpegach właśnie zacząłem pisać. Najpierw mój tekst opublikowany został na łamach czasopisma Magia i Miecz (było to w 2002 roku). Zaraz po nim miał pójść drugi, ale były to ostatnie numery MiMa i drugi ukazać się nie zdążył. Ostatecznie zaprzestano wydawania tego miesięcznika. Ja zaś jakiś czas później stworzyłem swój serwis internetowy, poświęcony Earthdawnowi (mowa o pierwotnej wersji serwisu, który odwiedzasz w tej chwili). Później przez parę lat współtworzyłem ogólnofantastyczny serwis Wrota Wyobraźni. Publikowałem też w paru innych miejscach w sieci. Coraz więcej pisałem o grach planszowych i karcianych. Na łamach małopolskiego Dziennika Polskiego przez blisko dwa lata ukazywały się (raz na dwa tygodnie) moje krótkie teksty, prezentujące rozmaite gry planszowe. Oprócz tego jestem współtwórcą miesięcznika Rebel Times (początkowo magazyn tworzyły tylko dwie osoby). Pismo istnieje od października 2007 roku, co miesiąc publikując w formie pliku pdf porcję recenzji, aktualności i wywiadów – wszystko o grach planszowych, karcianych i fabularnych. Rebel Timesa współtworzyłem przez ponad siedem lat, do 89. numeru włącznie (mój wkład to: kilkaset newsów, grubo ponad setka recenzji, grafika i skład 75 pierwszy numerów oraz autorstwo całej zawartości kilku numerów specjalnych, które ukazywały się pod koniec roku).

Namiary

e-mail: ajfel [małpa] ajfel.pl

społeczności: last.fm, GoldenLine