Świt po Długiej Nocy

Witaj w nowej odsłonie mojego fanowskiego serwisu poświęconego grze fabularnej Earthdawn! Zgodnie z wygłoszonymi tu i ówdzie (bez przesadnej pompy, bo i nie ma o czym trąbić) zapowiedziami, w dniu dzisiejszym strona powraca do życia w gruntownie odświeżonej formie. Właśnie dzisiaj mija dokładnie sześć lat od dnia, gdy po raz pierwszy mój serwis earthdawnowy pojawił się w sieci. Regularnie aktualizowałem go przez dwa lata, po czym – pochłonięty innymi projektami odstawiłem go na bok. Z racji tego, że od pewnego czasu Earthdawn znów gości na naszych sesjach, zaś linia wydawnicza nowej edycji systemu żyje i ma się coraz lepiej, nad decyzją o odbudowie tej strony nie zastanawiałem się długo.

Serwis został zrobiony praktycznie od nowa, jako archiwum dawnych tekstów, zasoby dla grających i blog tematyczny. Nie udało się przygotować na start wszystkiego, co było pierwotnie planowane. Część materiałów musi zaczekać do pierwszych aktualizacji, które mam nadzieję że uda się robić w miarę często. Nie będę pisał o tym, co miało być, a nie jest. Napiszę co znajdziesz na tej stronie już teraz i czego możesz spodziewać się niebawem.

Zacznijmy od tego co już jest: serwis zawiera w zasadzie pełne archiwum dawnych wpisów, dziennik drużynowy, prezentację bohaterów pierwszej kampanii, moje fanowskie materiały źródłowe i almanachy. Dodatkowo trafiło tu trochę nowych zdjęć, napisane przeze mnie dla Rebel Timesa dwie recenzje podręczników, opracowana od nowa prezentacja podręczników wszystkich edycji Earthdawna (w starym serwisie były tylko dwie pierwsze). Po prawej stronie jest do niczego nie służący throalski kalendarz – był w tym serwisie od początku, jako taki mało znaczący bajer. Uznałem, że w nowej odsłonie nie może go zabraknąć, bowiem stał się taką małą wizytówką serwisu.

Udostępnione są już także do pobierania (obiecane przeze mnie gdzieniegdzie) najnowsze wersje karty postaci mojej produkcji (w dwóch wersjach językowych).

Tyle jest na starcie. Nowa wersja serwisu nie zawiera opisu legendarnych przedmiotów, znanych z pierwszej kampanii. Powrócą do serwisu, jak tylko przeredaguję i uporządkuję ten materiał. Kończę także prace nad kolejnymi (ostatnimi) rozdziałami dziennika drużynowego 1 kampanii (publikacje rozdziałów przerwane zostały ponad 5 lat temu!). Potem zacznę w serwisie umieszczać materiały związane z aktualnie prowadzoną przeze mnie, drugą kampanią. Równolegle można się spodziewać recenzji kolejnych podręczników i innych tekstów. Dzięki za odwiedziny i miłej lektury! ;)